22.01.2013 | 20:49
Nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapów okręgowych olimpiad przedmiotowych!
Po eliminacjach szkolnych, które miały miejsce na przestrzeni października i grudnia 2012 roku do zawodów okręgowych zakwalifikowali się:
- Wojciech Rzepiński z klasy 3D, XXXIX Olimpiada Historyczna,
(nauczyciel przygotowujący: Wiesława Araszkiewicz)
- Jakub Rzeszuto z klasy 2A, XLII Olimpiada Biologiczna,
(nauczyciele przygotowujący: Alicja Kulska, Katarzyna Rzeszuto)
- Grzegorz Adamski z klasy 2A, LXII Olimpiada Fizyczna,
- Daria Budaj z klasy 2D, XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego,
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)
- Monika Til z klasy 2D, XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego,
(nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Mizgalska)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.
21.01.2013 | 22:25
Filip Czerwiński (3gC) w etapie wojewódzkim Wojewódzkiego Konkursu Historycznego!
W dniu 14.12.2012 w Luboniu odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum. W Luboniu udział wzięli uczniowie w powiatów: poznańskiego, międzychodzkiego, szamotulskiego, nowotomyskiego, gostyńskiego, grodziskiego, kościańskiego,leszczyńskiego, rawickiego, wolsztyńskiego oraz miast: Leszno i Poznań (dzielnice Grunwald, Wilda, Jeżyce). Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się:
- Filip Czerwiński z klasy 3gC, z wynikiem 43/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Małgorzat Kosicka-Kapłon)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.
20.01.2013 | 20:47
I miejsce, II miejsce wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Ekologicznym - Konkursie Fotograficznym "CUDA NATURY POWIATU SZAMOTULSKIEGO".
W grudniu 2012 roku podsumowano Powiatowy Konkurs Ekologiczny - Konkurs Fotograficzny CUDA NATURY POWIATU SZAMOTULSKIEGO organizowany przez Starostę Szamotulskiego, w którym laureatami zostali:
I miejsce - Monika Lewandowska z klasy 2D,
II miejsce - Aleksandra Ćwiertniak z klasy 2gA,
Wyróżnienie - Jakub Rzeszuto z klasy 2A,
Gratulujemy !!!
18.12.2012 | 9:15
Wyniki etapu REJONOWEGO Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów - REJON Va.
W dniu 15.12.2012 odbył się w Szamotułach etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów - rejonu Va (miasto Poznań - dzielnice: Grunwald, Jeżyce, powiaty: międzychodzki, obornicki i szamotulski). Komisja w składzie:
- Waldemar Walczak (przewodniczący, Zespół Szkół Nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi w Szamotułach)
- Renata Popowska (Zespół Szkół Nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi w Szamotułach)
- Anna Gendera (Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach)
po sprawdzeniu prac, stwierdza, że spośród 69 uczestników tego etapu do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 4 uczestników. Szczegółowe wyniki zamieszczone zostały w pliku:
Pliki do pobrania (1):
wyniki_wkm_va_20121215.pdf
20.11.2012 | 9:17
Pierwsza nagroda Marty Malinowskiej (3A) w Powiatowym Konkursie Recytatorskim ZADUSZKI POETYCKIE!
W dniu 15.11.2012 odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Zaduszki Poetyckie.Pierwszą nagrodę w kategorii poezja śpiewana zdobyła:
Marta Malinowska z klasy 3A,
(nauczyciel przygotowujący: Beata Jankowiak)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.
20.11.2012 | 9:13
Filip Czerwiński (3gC) w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Historycznego!
W dniu 08.11.2012 w naszej szkole przeprowadzony został szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum. W konkursie udział wzięło 21 uczestników. Do etapu rejonowego zakwalifikował się:
- Filip Czerwiński z klasy 3gC, z wynikiem 40/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Małgorzat Kosicka-Kapłon)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.
09.11.2012 | 17:52
Warsztaty z chemii w małej skali SSC (Small Scale Chemistry).
W poniedziałek 17 października 2012 roku jednocześnie w dwóch salach odbywały się warsztaty chemiczne prowadzone przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia.
Celem zajęć było zwiększenie zainteresowania uczniów chemią przez wdrażanie eksperymentu chemicznego techniką chemii w małej skali. Technika ta polega na pracy z niewielkimi ilościami, co zwiększa bezpieczeństwo eksperymentu. Wymaga zastosowania nietradycyjnej aparatury.
W warsztatach wzięło udział 92 uczniów podzielonych na 4 grupy: dwie grupy gimnazjalistów, jedna grupa uczniów klas piewrszych i drugich liceum oraz jedna grupa maturzystów. Każda grupa pracowała dwie godziny lekcyjne wykonując eksperymenty w parach i rozwiązując karty pracy przygotowane przez prowadzących zajęcia.
Na zakończenie dla wszystkich uczestników panie prowadzące przygotowały godzinny pokaz efektownych doświadczeń, w których stale coś wybuchało, coś sie paliło i świeciło.
06.11.2012 | 19:56
Dominujemy w powiecie w pływaniu drużynowym!
W dniu 05.11.2012 w Szamotułach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym Reprezentacja gimnazjum zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego. Szkołę reprezentowali:
- Dominika Sobczak z klasy 3gC
- Weronika Skiba z klasy 3gC
- Agata Kaczmarek z klasy 2gC
- Anna Urbańska z klasy 2gD
- Julia Kaczmarek z klasy 1gD
- Patrycja Haussa z klasy 2gC
- Maciej Sędrowicz z klasy 3gC
- Paweł Spychała z klasy 1gA
- Mateusz Okraska z klasy 3gA
- Paweł Wachowiak z klasy 2gD
- Dawid Szmyt z klasy 2gD
Reprezentacja liceum także zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego. Szkołę reprezentowali:
- Monika Majorczyk z klasy 3C
- Jagoda Stasiak z klasy 2B
- Sandra Jankowiak z klasy 2A
- Anna Walkowiak z klasy 2A
- Aleksandra Brzozowska z klasy 2A
- Maciej Skórnicki z klasy 1A
- Mateusz Lorkiewicz z klasy 3A
- Karol Jóźwiak z klasy 3A
- Piotr Skoczek z klasy 2A
- Jacek Nowak z klasy 2A
- Mikołaj Kubsik z klasy 3B
- Wojciech Marciniak z klasy 2A
Gratulujemy!!!
23.10.2012 | 10:44
III nagroda i wyróżnienia w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Historia bliska".
Został ogłoszone wyniki XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Historia Bliska" .
III nagrodę za pracę "To jest ruch mojego życia. Jedna solidarnościowa biografia." otrzymała Halszka Łączkowska z klasy 1D. Opiekunem Halszki była Agnieszka Krygier-Łączkowska.
W tym samym konkursie II wyróżnienie za pracę zespołową "Tam ślad po mnie pozostał..." otrzymali:
Aleksandra Ławniczak z klasy 3D i Wojciech Rzepiński z klasy 3D. Zespołem opiekowała się Wiesława Araszkiewicz.
Gratulujemy!!!
23.10.2012 | 10:34
Nasi uczniowie w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego!
W dniu 19.10.2012 w naszej szkole przeprowadzony został szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum. W konkursie udział wzięło 27 uczestników. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
- Mariusz Ulewak z klasy 3gC, z wynikiem 40/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)
- Miron Suterski z klasy 3gA, z wynikiem 40/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)
- Ada Maryniaczyk z klasy 2gA, z wynikiem 39/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Beata Jankowiak)
- Filip Czerwiński z klasy 3gC, z wynikiem 38/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)
- Joanna Michałowska z klasy 3gC, z wynikiem 37/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)
- Krzysztof Krupa z klasy 3gB, z wynikiem 37/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Beata Jankowiak)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.

















